IV MEGA Obedience Cup

Home / Imprezy / IV MEGA Obedience Cup

 

MEGA Team serdecznie zaprasza na kolejną edycję treningowych przebiegów obedience! IV MEGA Obedience Cup.

// Formuła: Tym razem przebiegi odbędą się w nieco innej formule, starty nie będą klasyfikowane – punktowane. Aby przebiegi miały wymiar faktycznie treningowy, żeby nie trzeba było wybierać między punktami a nagradzaniem – wszystkie chwyty dozwolone. Chcemy wesprzeć dobre praktyki jak wprowadzanie potrzebnych modyfikacji/dodatkowego nagradzania i wsparcia tak, by czas na ringu był jak najbardziej efektywny, by pomóc psu i zrobić dzięki startowi progres. Przebiegi to doskonała okazja aby pokazać psu, że na zawodach też jest super lub przepracować problem na ringu – a przy tym zyskać dodatkowe rady.

// A zamiast punktów będą celne, wartościowe uwagi doświadczonej polskiej zawodniczki kl. 3 – Eli Kowalskiej, tegorocznej reprezentantki Polski na Mistrzostwach Świata Obedience z dwoma psami!

W każdej klasie przewidujemy kilka kategorii nagród dodatkowych.

// Data: 6.10.2018

// Klasy: 0, 1, 2, 3 oraz Junior (5-12 miesięcy, zakres poniżej)

// Miejsce: plac MEGA Team – stadion KS Przybyszówka, Rzeszów, ul. Krakowska 102.

// Zgłoszenia: https://goo.gl/forms/tsPYye4kpCzq5mQ13

// Limit zawodników: 30

// Koszt: 80 zł // Termin wpłat: 26.09.

// Dane do wpłaty:
81 1050 1562 1000 0092 3429 9668
MEGA TEAM – SZKOLENIE PSÓW RZESZÓW Agnieszka Pierga
tytułem „IV Mega obedience cup – imię i nazwisko, klasa”

// Jeśli potrzebujecie noclegu:
– Hotel u Kroczka http://www.hotelukroczka.pl/
– Hotel Imperium Świlcza imperiumrzeszow .pl
– Hotel Metalowiec http://www.msm-metalowiec.rzeszow.pl/

// Klasa Junior //

W tej klasie nie ma obowiązku rozpoczynania każdego z ćwiczeń od pozycji siad przy nodze (można np. przytrzymać psa za obrożę).

1. Podjęcie aportu. Przytrzymujemy psa/sadzamy przy nodze. Wyrzucamy aport, na komendę komisarza wysyłamy psa, w trakcie powrotu możemy zwolnić psa do nagrody bądź odebrać aport do ręki.
2. Zmiany pozycji siad-waruj-siad. Do wyboru przed psem lub przy nodze. Dozwolone są pomoce optyczne i naprowadzanie ręką.
3. Obieganie pachołka (5 kroków)
4. Dostawianie do nogi. Rozpoczynamy od siadu przed przewodnikiem, na komendę komisarza wydajemy komendę na dojście do nogi.
5. Przywołanie (10 kroków). Pomocnik przytrzymuje psa/zostawiamy psa w pozycji siad lub waruj-zostań. Na komendę komisarza przywołujemy psa.
6. Targetowanie przedmiotu (5 kroków)
7. Podążanie za przewodnikiem. Przewodnik wycofuje się, pies podąża za nim „twarzą w twarz” – 2 proste po 10 kroków, 1 zwrot
8. Wymiana zabawkami. Przewodnik trzyma w rękach dwie zabawki, na komendę pies chwyta jedną z nich i trzyma/szarpie się, na kolejną komendę („puść”/zmiana/złap/itp) puszcza zabawkę i wymienia się na kolejną, po chwili szarpania/trzymania pada komenda „Puść”.
9. Zostawanie – 30 sekund, przodem, 5 kroków od psa