Serdecznie zapraszamy na pierwsze seminarium organizowane przez MEGA Team!

 

Mega seminarium z Jiri Scucka
Temat: SOCJALIZACJA

 

5-6.11.2016, Rzeszów

 

// GALERIA Z SEMINARIUM

 

Seminarium składa się z części teoretycznej i praktycznej.

W pierwszej części zostaną omówione takie tematy jak: psy a ludzie – zderzenie kultur, etologia, co to jest socjalizacja, wrodzone a wyuczone zachowania psów, fazy rozwoju psa, jak uczą się psy, rola treningu w rozwoju psa.

W drugiej części osoby zgłoszone z psami będą pracować indywidualnie pod okiem Jiriego. Dlatego chętnych do udziału w zajęciach praktycznych prosimy o szczegółowe opisanie w formularzu problemu, z jakim chcą pracować podczas seminarium, abyśmy mogli dokonać oceny i weryfikacji czy dotyczy on tematu socjalizacji.

Seminarium przeznaczone jest zarówno dla właścicieli szczeniąt i młodych psów, jak i psów dorosłych, a także dla instruktorów szkolenia psów, behawiorystów, zoopsychologów, lekarzy weterynarii, pracowników i wolontariuszy schronisk. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą się dowiedzieć czym jest socjalizacja, po co, kiedy i jak należy ją prawidłowo przeprowadzić i jakich błędów należy unikać.

 

Socjalizacja – czyli jak sprawić, żeby ze słodkiego szczeniaczka nie wyrosła bestia?

Czym właściwie jest socjalizacja i jak ją prawidłowo wykorzystać w rozwoju psa – na ten temat narosło wiele mitów i opowieści. Piszą o tym w książkach, a w Internecie można o tym czytać godzinami. Termin „socjalizacja” stał się tak powszechny, że w zasadzie nie trzeba go tłumaczyć. Przecież wszyscy wiemy, że szczeniakowi trzeba „pokazać” świat, żeby wiedział, co go czeka w dorosłym życiu. Ale czy na pewno tylko o tym jest socjalizacja? Czy na pewno dobrze znamy i, co najważniejsze, rozumiemy ten temat? Czy każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ważny jest ten proces, na czym polega i jak należy go dobrze przeprowadzić? To my jesteśmy odpowiedzialni za przystosowanie psa do życia w otoczeniu, do którego go wzięliśmy. Jak więc zrobić to prawidłowo, o czym powinniśmy wiedzieć i pamiętać, żeby nie popełnić błędów? Jak wygląda świat oczami psa i jak do niego „mówić” żeby nas rozumiał? Na te i więcej zagadnień związanych z socjalizacją odpowie to seminarium.

 

 

Socjalizacja