MEGA overtraining – rozproszenia & obedience

Home / / MEGA overtraining – rozproszenia & obedience

MEGA overtraining – obedience & rozproszenia
MEGA Team, Rzeszów, 7-8.07.2018

Mega zapraszamy na piknikowy weekend z overtrainingiem w MEGA Team!

Tematem naszych treningów będzie praca w rozproszeniach. Dzięki niecodziennym, przekoloryzowanym sytuacjom chcemy pokazać psu w kontrolowalnych warunkach, że współpraca z nami jest najlepsza niezależnie od tego, co dzieje się w tle. Dzięki takiemu zahartowaniu później w codziennym treningu i na zawodach/w pracy nic nie zrobi na nich wrażenia. ;-)))

Sobotę poświęcamy obedience i overtrainingowi w dwóch wymiarach: będą ćwiczenia na realne słuchanie komend oraz budujące świadomość wykonywanego zadania oraz rozproszenia – bodźce w najróżniejszych postaciach mające zahartować psa, by nic go nie zdziwiło, a dzięki temu wykony zawsze były piękne i powtarzalne. :-))
Niedziela przeznaczona będzie dla teamów na każdym poziomie treningu i współpracy tak, aby wzmocnić swoją komunikację z psem oraz jego zaangażowanie we współpracę z nami niezależnie od tego, co robicie z psem na co dzień. Zapraszamy pary pies&człowiek, które dopiero budują relację i posłuszeństwo, jak również psy pracujące i sportowe poświęcające się na co dzień innym dziedzinom/dyscyplinom.

 

//WYDARZENIE NA FB //

 

 

// SOBOTA z OBEDIENCE

Overtraining na dwa sposoby:

1) OTWARTA GŁOWA: ćwiczenia na słuchanie komend. Adekwatnie do tego, na jakim etapie pracujecie zaproponujemy Wam ćwiczenia, które wzmocnią Waszą komunikację i koncentrację psa, jego zorientowanie na przewodnika, a przede wszystkim otworzą głowę, złamią schematy i pomogą w realnym słuchaniu komend. Sprawdzimy, na ile psy pracują świadomie i rozumieją komendy, a na ile w danej sytuacji wpasowują się w dany schemat i włączają autopilota.

2) ROZPROSZENIA: bodźce przeróżne: ludzkie (np. nietypowy komisarz, ludzie usiłujący wykradać uwagę Waszych psów, komendy-podpuchy), psie (ćwiczenia synchroniczne), sprzętowe (dywan z zabawek, pachołki w kształcie nosorożca i wieeele innych) zahartują, upewnią w wykonywanym zadaniu.

Możemy również ustawić pełny ring, wyreżyserować sytuacje jak na zawodach i przeprowadzić przebiegi/łańcuchy w nietypowych konfiguracjach/hardkorowych warunkach.

// NIEDZIELA DLA WSZYSTKICH! par pies&człowiek na każdym poziomie.
– Dla psów pracujących niezależnie od dziedziny i sportowych różnych dyscyplin
– Dla psów przygotowujących się do pracy w sportach (jako fundament współpracy) oraz dla szczeniąt (aby pokazać, że dziwne bodźce to tylko tło)
– Jeśli budujecie relację i posłuszeństwo, wychowujecie swojego psa na oddanego towarzysza wszelkich aktywności

Praca w takiej formule zawsze procentuje. Jeśli chcesz wzmocnić skupienie psa w trudnych, nietypowych warunkach (których nie da się wyreżyserować na co dzień) – pies nie musi znać zaawansowanych technicznych ćwiczeń. Wystarczy, że ma opanowane podstawowe posłuszeństwo (skupienie, kontakt i utrzymanie koncentracji, przywołanie, zabawa z przewodnikiem, opcjonalnie chodzenie przy nodze, aportowanie). To doskonała okazja do pokazania mu, że kontakt z nami jest najlepszy na świecie niezależnie od rozproszeń, które się pojawiają w tle.
Dzięki temu:
-> Na co dzień: pies jest bardziej posłuszny i skupiony, nie da się nabrać na bodźce, które pojawią się na osiedlu, skoro podołał takim przerysowanym sytuacjom.
-> W pracy i sporcie: Pies traktuje bodźce-rozproszenia jako tło, a nie obiekt godny zainteresowania, dzięki czemu jest skuteczniejszy oraz ignorując rozpraszacze bardziej świadomy zadania, które mu powierzycie.

Uderzymy we wszystkie psie zmysły :-D, rozproszeniami będą ludzie, psy, przeróżne przedmioty, dźwięki i zapachy. Oczywiście cały czas na miarę psów, nie jest naszym celem pokazać psu, że z czymś może sobie nie poradzić i jego skupienie zacznie kuleć – chcemy posterować sytuacją tak, żeby wyszedł z niej zwycięsko!!!

Gwarantujemy dobrą pogodę i piknikową atmosferę! ♥ I oczywiście realny progres – jak to przejdziecie to już nic Wam nie straszne. ;-))))

UWAGA! Wyzwania będą realne do osiągnięcia, przystosowane do psów na każdym etapie, dla szczeniąt, psów początkujących, jak i zaawansowanych. Dlatego w zgłoszeniach potrzebujemy informacji o Waszym poziomie, najlepszych i najsłabszych ćwiczeniach, to pozwoli nam jak najlepiej opracować program ćwiczeń.
Żeby narzucone rozproszenia nie przytłoczyły psa musimy bazować na ćwiczeniach, które doskonale zna i zachowaniach, które ma najlepiej uwarunkowane. Zastanówcie się, z czego możecie skorzystać. :-)))

……………………

// Zapewniamy ciepłe i zimne napoje oraz przekąski.
Na miejscu jest dostęp do wody, toaleta; budynek, w którym można rozstawić klatki. Do Waszej dyspozycji będzie oczywiście cały obediencowy sprzęt i zabawki. :-))

// Wydarzenie odbędzie się w MEGA Team – na stadionie KS Przybyszówka.
Rzeszów, ul. Krakowska 102, niedaleko zjazdu z A4.

// LIMIT TEAMÓW //
Sobota: 10, niedziela: 12.

// KOSZT //
Uczestnik z psem:
1 dzień: 100 zł
2 dni: 180 zł

Obserwator:
1 dzień: 40 zł
2 dni: 60 zł

// Formularz zgłoszeniowy //
https://goo.gl/forms/KUfoK6riSFg2qsmn2

// Termin wpłat: 29.06.

// Dane do wpłaty:
81 1050 1562 1000 0092 3429 9668
MEGA TEAM – SZKOLENIE PSÓW RZESZÓW Agnieszka Pierga
tytułem „Rozproszenia – imię i nazwisko”